İstanbullular Kolin önünde: Yaşamın düşmanı Kolin hesap verecek
Spread the love

İstanbullular, termik santral yapmak için Yırca’da binlerce ağacı katleden Kolin’in önüne yürüdü. Yırca’dan getirilen kesilmiş bir zeytin ağacı, yaşam düşmanı Kolin Şirketi önüne bırakıldı.

Kolin Şirketler grubunun Soma Yırca’da 6000 zeytin ağacını kesmesine karşı yaşam savunucuları İstanbul’da bugün (11 Kasım) Levent metrosu önünde buluşarak şirket binasına yürüdü. İstanbul Kent Savunması, Kuzey Ormanları Savunması ve Validebağ Direnişçileri’nin çağrısıyla düzenlenen eylemde Yırca’dan getirilen Kolin’in kestiği zeytin ağacı ve zeytin tarlalarını çevreleyen dikenli teller şirket binası önüne bırakıldı. Eyleme, günlerdir yağma ve rant projesine direnen Validebağ Gönüllüleri de katıldı.

Yaşamın düşmanı Kolin
Eylemde okunan basın açıklamasında; AKP’nin havuz şirketlerinden biri olan Kolin Şirketler Grubunun kamu ihalelerinden ve yağma projelerinden kazandığı milyonlarla, doğayı katleden şirketler sıralamasının en başında geldiği vurgulandı. Açıklama “Artık uyarıyoruz, ilan ediyoruz, Bizler, yaşam savunucuları;kutsal zeytin ağacının; Soma-Yırca ‘da ve Validebağ’da yerlerde sürüklediğiniz kadınların; madenlerde, inşaatlarda öldürdüğünüz bütün işçilerin; bağrını kirli ellerinizle deştiğiniz toprağın, suyun, ormanın ve yaşamın hesabını sormak için her gün savunmada, sokakta olacağız” ifadeleriyle son buldu.

B2LcSHfCAAA3_s8B2LcQ2RCUAAWkJC  B2LYT9PIEAAW7yeB2LbME-IQAA7cHzB2LYT9kIMAAn1mq

 

politeknik.org.tr


Spread the love