İşçi Düşmanlığında Son Nokta: “İşe İade Davalarını Önleyici Tedbirler”
Spread the love

Şirket patronları, yargıtay onursal başkanı, iş mahkemeleri bilirkişisi ve SGK baş müfettişi; “İşe İade Davalarını Önleyici Tedbirler ve Kazanma Stratejileri Zirvesi” başlığıyla düzenlenen etkinlikte buluşacak, işe iade davalarını önlemeyi konuşacak.

İndense Danışmanlık adlı şirket “İşe İade Davalarını Önleyici Tedbirler ve Kazanma Stratejileri Zirvesi” başlığıyla 9 Mayıs tarihinde İstanbul Moda’da bulunan Double
Tree by Hilton’da bir etkinlik düzenliyor. Etkinlikte, patronlar ve işbirlikçileri işten atılan işçilerin işe dönmelerini nasıl engelleyeceklerini konuşacak.

Etkinliğe Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Mustafa Kılıçoğlu, SGK Baş Müfettişi İsa Karakaş ve iş mahkemeleri bilirkişisi Şakir Gülsever katılırken işçi çıkarma konusunda tecrübeli olan Ciner Holding ve Nokia-Siemens şirketlerinin temsilcileri de etkinlikte yer alacak.

İşe İade Davalarını Önleyici Tedbirler ve Kazanma Stratejileri Zirvesi’nin konu başlıkları ise şu şekilde;

    -İşe iade davalarını önleme ve kazanma: Doğru insan kaynakları uygulamaları
    -İş sözleşmelerinin fesih nedenleri ve işe iade davası açılması
    -İşe iade davalarında yargıtay uygulamaları
    -İşe iade davalarının sonuçları ve SGK uygulamaları
    -İşe iade davalarını kazana stratejileri
    -Örnek işe iade davaları ve profesyonel çözümler

AKP iktidarının çalışma yaşamını güvencesizleştiren, çalışanları düşük ücrete mahkum eden politikaları devam ediyor. AKP’li bürokratların ve AKP yandaşlarının patronlarla düzenleyecekleri bu etkinlik ilk değil.

Ne Olmuştu?

27 Nisan’da düzenlenecek olan “İşten Çıkarma Stratejileri” başlıklı panele Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) temsilcileri konuşmacı olarak katılacaktı.

Ancak, sendikaların ve emek örgütlerinin tepkisi sonucu, “İşten Çıkarma Stratejileri” panelini düzenleyen şirket önce panelin ismini “İnsan Kaynakları Yönetiminde İş İlişkilerinin Sonlanması – Fesih” olarak değiştirmiş, sonra da ÇSGB ve SGK temsilcilerini panelin konuşmacı listesinden çıkarmak zorunda kalmıştı.

 

 

politeknik.org.tr


Spread the love