İş güvenliği uzmanları forumları devam ediyor

İş güvenliği uzmanlarının güvencesiz çalışma yaşamını, mesleki riskleri, mücadeleyi ve örgütlülüğü konuştuğu forumlar devam ediyor.

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu (İKK), 25 Nisan Cumartesi saat 13.00’da İnşaat Mühendisleri Odası Teoman ÖZTÜRK Salonu’da İş Güvenliği Uzmanları Forumu düzenleyecek. TMMOB Ankara İKK, il genelinde iş güvenliği uzmanlığı yapan meslektaşlarını “güçlü, güvenceli ve özlük haklarını koruyarak çalışabilmek” adına neler yapılabileceğini konuşmak üzere foruma davet etti.

İstanbul’da bu kez çağrıcı kimya mühendisleri
İstanbul’da ise iş güvenliği uzmanları Kimya Mühendisleri Odası (KMO)) İstanbul Şubesi’nin çağrısıyla 25 Nisan Cumartesi saat 13.00’da şube binasında düzenlenen forumda bir araya gelecek. KMO İstanbul Şubesi, iş güvenliği uzmanı meslektaşlarını “6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği yasası ve uygulamadaki sorunlar, İş Güvenliği Uzmanlarının çalışma koşulları (düşük ücretler, yüksek çalışma saatleri), güvencesizlik ve hukuki anlamda kazaların birincil sorumlusu gösterilerek yargılanmaları” başlıklarını konuşmaya ve mücadele pratikleri çıkarmaya davet etti.

politeknik.org.tr