İMO İstanbul Şubesi’nde yönetim Çağdaş İnşaat Mühendisleri’nin

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin 47. Olağan Genel Kurulu 22-23 Şubat tarihlerinde düzenlendi. Genel kurulun ardından yapılan yönetim kurulu ve delege seçimlerini Çağdaş Mühendisler Grubu kazandı.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) İstanbul Şubesi’nin 47. Olağan Genel Kurulu 22 Şubat’ta Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde, yönetim kurulu ve delege seçimleri bugün (23 Şubat) Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde gerçekleşti.

Genel kurulda üyelerin Kanal İstanbul, deprem, ekonomik kriz, işsizlik konuları başta olmak üzere iktidara yönelik eleştirileri üzerine her yıl olduğu gibi AKP’liler salonu provoke etmeye çalıştı.

Genel kurula katılım düşük kaldı

Çağdaş Mühendisler Grubu seçime mavi listeyle girdi. AKP’liler bu yıl Uygarlık Mühendisleri adında beyaz listeyle girdi. Seçimi mavi liste, Çağdaş Mühendisler Grubu kazandı.

Seçimde, hali hazırda İMO İstanbul Şubesi’ni yöneten Çağdaş Mühendisler 3314 oy alırken, Uygarlık Mühendisleri 1372 oy aldı.

Geçtiğimiz genel kurul dönemlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde genel müdürler ve daire başkanları, belediye ile iş yapan şirketlerde yandaş patronlar aracılığıyla inşaat mühendislerine oy verme baskısı yapan AKP’liler, kaybettikleri yerel yönetimler sonrasında oylarının da yarısını kaybetti.

politeknik.org.tr