İMO Ankara Şubesi’nde Çağdaş Mühendisler Adaylarını Belirledi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 19. dönem Genel Kurul çalışmalarının başladığı şu günlerde Çağdaş Mühendisler Grubu, Genel Kurul için hazırlıklarını tamamladı.

24 Ocak 2010 tarihinde yapılacak seçimlerde Çağdaş Mühendisler Grubu’nu temsil edecek isimler belirlenerek kamuoyuna açıklandı. Listeye girecek isimlerin belirlendiği toplantıda, Çağdaş Mühendisler Grubu’nun ilkelerine bir kez daha vurgu yapıldı.

 

Yıllardan bu yana İMO Ankara Şube yönetiminde bulunan Çağdaş Mühendisler; emekten, halktan yana, toplumsal yarar ilkesini ön planda tutan, teknik elemanların halkın hizmetinde olması gerektiğini savunan, krizin faturasını emekçi halka ve çalışanlara kesen neoliberal politikalara karşı direnen, barış ve kardeşlik yanlısı, ırkçı-gerici yaklaşımları ve düşmanlıktan beslenen anlayışları reddeden, mühendislik mesleğinin neoliberalizmin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden yapılandırılmasına karşı çıkan bir anlayışı savunuyorlar.

Bu ilkeler ışığında oluşturulan ve İMO Ankara Şubesi 19. Dönemi için aday gösterillen Çağdaş İnşaat Mühendisleri listesinde şu isimler yer alıyor:

 

ASIL
1.NEVZAT ERSAN
2.FERHAT YAŞAR ARIKAN
3.HALUK EKİNCİ
4.ERDAL ÖZBELEN
5.SELİM TULUMTAŞ
6.MURAT ŞAHİN
7.EYLEM BİLGE YAZICIOĞLU ÇIPLAK

YEDEK
1.FATİH AKIN KURT
2.HASAN GENCE DEMİRDİZEN
3.GÜLSÜN ASLAN
4.ESERGÜL ÖZDEMİR
5.ONUR DÜNDAR
6.HÜLYA KARAKUŞ
7.ÖZGÜR MUT

politeknik.org.tr