Ihlamur Parkı’nda halkı darp eden belediye görevlileri hakkında suç duyurusu

Beşiktaş Ihlamur Parkı mücadelesi sürerken Beşiktaş Belediye Başkanı korumaları, şoförü, zabıtalar ve belediye meclis üyesi Hüseyin Avni Sipahi tarafından darp edilen park savunucuları savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beşiktaş Ihlamur Parkı’nda Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın basına şov yapmak amacıyla düzenlediği park ziyaretinde Hazinedar’a tepki gösterdiği için darp edilen Beşiktaşlılar Cumhuriyet Savcılığı’na konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Parkta basın açıklaması yapan Murat Hazinedar’a sorumluluklarını hatırlatan, neden parkın tamamının park olarak kalmasını savunmadığını soran mahallelilere saldıran, darp eden ve linç girişiminde bulunan Beşiktaş Belediye Meclis üyesi Hüseyin Avni Sipahi ve şoförü Davut Koçlu, Murat Hazinedar’ın şoförü Mürsel Açık ve koruması Recep Karagöz hakkında suç duyurusu yapıldı. Saldırıya parkını savunan tüm mahalle sakinleri şahit olmuştu.

Seba İnşaat’ın, parkın alt kısmına yapacağı projeyi sahiplenen ve parkta yaptığı açıklamada da parkın özel mülk olduğunu savunan Murat Hazinedar parkın yeşil alan ilan edilmesi sonrasında boşa düşmüş oldu.

Ihlamur Parkı’nın 1800’lü yıllardan bu yana mesire işlevini görmesini, doğal ve tarihi yapısını yok sayarak Seba İnşaat’ın yapacağı projeye halkı ikna etme yoluna girişen Hazinedar’ı AKP’li dostları yarı yolda bırakmış olacak ki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar planında parkın tamamını yeşil alan ilan etti. Park için mücadele eden yaşam savunucularına saldıran belediye çalışanları yargı önüne çıkacak.

politeknik.org.tr