Ihlamur Parkı Dayanışması 2 Ekim’de parka çağırıyor

Beşiktaş Ihlamur Parkı’nı savunma mücadelesinde kurulan Ihlamur Parkı Dayanışması, parkın imar planlarında yeşil alan olarak tanımlanmasının ardından 2 Ekim’de herkesi bu kazanımı kutlamaya çağırdı.

Ihlamur Parkı Dayanışması kazanım sonrasında parkta bir araya geliyor. Ihlamur Kasrı ve etkilenme bölgesi için onaylanan imar planlarında Ihlamur Parkı’nın yeşil alan olarak tanımlanmasını aylardır gece gündüz demeden mücadele mahalleliler parkta kutlayacak.

Dayanışma “Parkımızı kaybetme endişesiyle geç saatlere kadar parkta bekleyen teyzelerimizle, her daim parkı gözleyen gençlerimizle, Ihlamur Parkı’nı ranta kurban vermemek için sonuna kadar uğraşmaya hazır bizlerle Ihlamur Parkı’nı şimdilik kazandık. Zamanla bu rant arayışına yeniden girişebilecek kişilere karşı, Ihlamur Parkı’nın yanı başında bekliyor olacağız. Yeni imar planı ile ilgili gelişmeleri duyurmak ve parkımızın tamamen yeşil alan oluşunu kutlamak üzere 2 Ekim 2016 günü saat 10.00’dan itibaren Ihlamur Parkı’ndayız.” şeklinde çağrı yaptı.

ihlamur_11

politeknik.org.tr