Hocam Oğuz Gündoğdu’yu unutmayacağım – Savaş Karabulut
Spread the love

Toplumcu, halkçı, ilerici, yurtsever bir jeofizik mühendisi ve deprem bilimci hocamız Oğuz Gündoğdu’yu kaybetmenin acısını yaşıyorum. İçimdeki acı çok büyük! Hocamız hep halkın haklarını savundu ve sermayenin çıkarlarını reddetti! Halkın deprem güvenli barınma hakkını savundu ve yönetenleri her zaman uyardı.

Bana, “Savaş sen de benim gibisin ve halkın ve toplum için mücadele ediyorsun. Lütfen kendine dikkat et.” derdi. Hocamla 98 yılında tanışmış, Yerküre Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi’yken deprem bilimci olmak için ilham almıştım. Sismolog olmayı istememin en önemli nedeni, kendisidir! TMMOB’de ve Jeofizik Mühendisleri Odası’nda yıllarca emekçi halkın haklarını korumak ve savunmak için beraber mücadele ettik. Derslerine asistanlık yaptım. Depremler oldu, onunla sahaya gidip incelemelerde bulundum. Bana “Savaş, konuşman gibi sahada da tazı gibisin.” Der, takılırdı. İnsanları, doğayı, hayvanları severdi ve durmaksızın, hayatının son anına kadar deprem güvenli bir yaşam için halkın taleplerinin sesi oldu.

Saygıyla anıyorum. Anısı önünde eğiliyorum. Işıklar yoldaşın olsun hocam. Rahat uyu, bayrağını teslim aldık. Savunduğun tüm değerlerin takipçisi ve savunucuyuz!

Savaş Karabulut

Jeofizik Mühendisi

Politeknik  7. Dönem Denetleme Kurulu Üyesi


Spread the love