Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Genel Kurulu gerçekleştirildi

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin 24. Olağan Genel Kurulu 6-7 Şubat tarihlerinde yapıldı. Yönetimi Çağdaş Demokrat Harita Mühendisleri grubu kazandı.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) İstanbul Şubesi’nin 24. Olağan Genel Kurulu 6-7 Şubat tarihlerinde yapıldı. Genel Kurulu’n ilk gününde genel merkez genel kuruluna götürülmek üzere görüşülen; eş temsiliyet ilkesi doğrultusunda “eş başkanlık”, genç mühendislerin TMMOB delegesi olabilmesinin önünü açan 10 yıl sınırının kaldırılması ve genel merkez düzeyinde şubelerden gelecek temsilciler ile bir asgari ücret denetim komisyonu kurulması önergelerinin tamamı kabul edildi. Sunulan önergelerin pratik olarak uygulanması için 23. dönemde çalışan, şube içerisinde üye ilişkilerinde ve sokak mücadelesinde aktif örgütlenmede yer alan, geçtiğimiz dönemde somut çalışmalarda bulunan yönetim kurulu üyelerinin; seçim sürecindeki Çağdaş Demokrat liste oluşumunda yer almamaları dikkat çekti.

Genel Kurulun ikinci gününde yapılan seçimlerde Meslekte Birlik grubu 438 oy alırken, Çağdaş Demokrat Harita Mühendisleri 710 oy alarak tekrar yönetime geldi. HKMO İstanbul Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:

Asıl
Alişan Çalcalı
Alişir Özperçin
Akif Yılmazkaya
Hasan Yalçın Arıpınar
Mehmet Akan
Osman Deniz
Simge Topçu

Yedek
Nail Güler
Tomris Gür Kara
Mehmet Hışır
Serkan Deniz
Osman Bal
Dicle Özge Öztürk
Emrah Volkan

politeknik.org.tr