Harita mühendislerinden 2’nci açıklama: “Cemaat’e yakın üniversitenin yurt arazisi de Maliye Hazinesi’nin”

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, AKP iktidarı tarafından daha önce Cemaat’e verilen arazileri açıklamaya devam ediyor. Bu kez Turgut Özal Üniversitesi Öğrenci Yurdu için 2011 yılında 5798 ada, 1 parselin Cemaat’e tahsis edildiği belirlendi.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Ankara Şubesi, geçmişteki AKP-Cemaat ortaklığı çerçevesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklar tarafından Cemaat kurumlarına tahsis edilen kent içi arazilerin peşine düşmüş ve ada-parsel olarak açıklamaya başlamıştı. Harita mühendisleri, Ankara Yenimahalle’de 2011 yılında inşaatına başlanan 5798 ada 1 parseldeki Turgut Özal Üniversitesi Öğrenci Yurdu yine Maliye Hazinesine ait bir parsel üzerinde güncel tapu kayıtlarına göre 2157.00m2 alana sahip 5798 ada 1 parselin Cemaat’e yakınlığıyla bilinen Turgut Özal Üniversitesi Öğrenci Yurdu’nun için tahsis edildiğini açıkladı. HKMO Ankara Şubesi darbe girişiminin ardından yurdun mühürlendiğini vurguladı.

“Bu tahsisleri kim yaptı, açıklayın!”
Bugüne kadar AKP iktidarı ve Cemaat’in ele ele yürüdüğünün kanıtı olan arazi tahsislerinin imzacılarının derhal açıklanması gerektiğini belirten HKMO Ankara Şubesi, Bakanlıkların ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “parsel parsel” tahsiste doğrudan muhatap olduklarını bir kez daha ilan etti.

“Bitmedi, devam edeceğiz!”
Tahsislerin ayrıca, AKP/Saray iktidarının bilgisi dahilinde olmadan yapılamayacağını belirten HKMO Ankara Şubesi arazileri açıklamaya devam edeceklerini belirtti: “Aynı yıllarda başlayan bu tahsislerin ancak merkezi bir politika ile yapılabileceğini düşünüyoruz. Parsel parsel açıklamalarımızın devam edeceğini belirtir, kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

hkmo_2hkmo_3

politeknik.org.tr