Harita Mühendisleri Odası İstanbul ve Ankara Şubesinde Çağdaş Demokrat Mühendisler Kazandı

Harita Mühendisleri Odası İstanbul ve Ankara Şubesi Genel Kurulları’nda zafer Çağdaş Demokrat Harita Mühendislerinin oldu.

İstanbul ve Ankara’da Harita Mühendisleri Odası(HKMO) Şubelerindeki seçimleri gerici ittifaklara karşı Çağdaş Demokrat Harita Mühendisleri yönetimleri aldı.

İstanbul

HKMO İstanbul Şubesi Genel Kurul seçimlerinde Çağdaş Demokrat Harita Mühendislerinin oluşturduğu mavi liste 755 oy alırken, AKP’lilerin oluşturduğu Meslekte Birlik grubunun turuncu listesi 516 oy aldı. Çoğunluğunu ücretli genç mühendislerin oluşturduğu Çağdaş Demokrat listenin yönetimi alması yeni bir dönemin de başlangıcı. Haziran İsyanı ile birlikte bütünleşen genç harita mühendisleri çalışmalarını aylardır sürdürürken genel kurulla birlikte yeni yönetime de girmiş oldular.

Ankara

Ankara’da yarısını genç harita mühendislerinin oluşturduğu Çağdaş Demokrat Harita Mühendisleri beyaz liste ile 487 oy alırken, gerici ittifakın oluşturduğu Genç Meslektaşlar Hareketi(Meslekte Birlik) grubunun mavi listesi 145 oy aldı. Delegasyon seçiminde Çağdaş Demokrat Mühendisler gerici ittifaka büyük fark attı.

BeWxmqrIcAATnnW

 

politeknik.org.tr