Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şubesi: “Parsel parsel açıklıyoruz-3”

Cemaate parsel parsel verilen Ankara`yı gün yüzüne çıkarmaya devam ediyoruz. Üçüncüsünü açıklayacağımız parsel tahsisi yine Turgut Özal Üniversitesi’ne…

CEMAAT ÜNİVERSİTESİNE YOK YOK!
Daha önce Maliye Hazinesine ait parselde yurdu bulunan Turgut Özal Üniversitesine, yine Maliye Hazinesine ait Ankara İli, Yenimahalle ilçesi, Çerçideresi Mahallesinde arsa tahsis edilmiş. 39.212,00m2 alana sahip olan 8010 ada 9 parseldeki yapı, darbe girişiminin ardından polis tarafından girişi tutulmuş, üniversite amblemleri kağıtlarla kapatılmıştır. Binanın ise halen mühürlenmemesi dikkat çekiyor.

TEKRAR TEKRAR SORUYORUZ: BU TAHSİSLERİN İMZALARINI KİM ATTI? AÇIKLAYIN!
15 Temmuz 2016 tarihinde yüzlerce yurttaşımızın hayatını kaybettiği darbe girişiminin sorumluları olan bu örgüte nasıl oluyor da bu kadar rahat bir şekilde bu parseller tahsis edilebiliyor? Devletin ilgili organları tarafından tahsis edilen ve yapılaşması gerçekleştirilen bu parsel ile ilgili gerekse de bu yasadışı FETÖ`ye bugüne kadar merkezi ve yerel yönetimlerin yaptığı arazi, arsa ve bina tahsisleri ile buralara yasal olmayan süreçlerle yapılan binalara ilişkin açıklama yapılmalı; tahsis süreçleri sorgulanmalı, soruşturulmalı, idari ve hukuki işlemlere ivedilikle başlanılmalıdır.

“KAMU PARSELLERİ” KAMUYA KAZANDIRILSIN!
Kamu kurum ve kuruluşları eliyle yasadığı terör örgütlerine tahsis edilen parsellerin yeniden kamuya kazandırılması, kullanım amacı doğrultusunda kamunun bütününe hizmet edecek şekilde kullanıma açılmasını, sorumlular hakkında gerekli işlemlere ivedilikle başlanılması gerektiğini kamu vicdanı açısında talep ediyoruz.

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ankara Şubesi 12. Dönem Yönetim Kurulu

hkmo_1hkmo_2