Halkın Yaz Okulu Gönüllülerini Arıyor
Spread the love

Halkevleri’nde Yaz okulları başlıyor
 
Bu yıl da kendisini halkına karşı sorumlu hisseden halkın öğretmenleri, mühendisleri-mimarları ve üniversiteliler bu yaz okullarında bildiklerini paylaşmak için, çocuklardan öğrenmek için “okumuş insan halkının yanındır” diyor ve tatillerini yoksul mahallelerde çocukların öğretmeni olarak geçiriyor.
“Karanlığa inat, aydınlık bir gelecek düşü kuranlara; umudunu yitirmeyenlere; çocuklarımız ve geleceğimiz için bir çağrıdır. Yanlış gitmekte olan şeylerden şikâyet etmek yerine bir şeyler yapma çağrısıdır. Umut olma çağrısıdır.” diyen Halkevleri halkın mühendis, mimar ve şehir plancılarını da çağırıyor. Çocuklara matematik, ingilizce eğlenceli bilim dersleri vermekten, basit deneyler yapmaya, maket yapımdan harç yapmaya, yapım, asansör mekanizmasını anlatmaktan, çiçek bakımına/ekimine, gıda bilgisi vermekten akla gelebilecek yüzlerce başka şeye kadar her konuda bilgisini paylaşacak; çocuklara gönüllü öğretmenlik yapacak halkın mühendis-mimarlarını bu paylaşıma davet ediyor. Müzisyen, tiyatrocu ya da fotoğrafçı yani sanatla ilgilenenleri de bekliyor. Ders veremeyecek ama çeşitli olanaklarını paylaşmak isteyenler de bu dayanışmanın parçası olmaya davet ediyor.
 
Ankara, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, İzmit ve Mersin’de açılacak Yaz Okulları’nın listesi, katılmak için yapılması gerekenler ve diğer bilgiler için 
 http://www.halkevleri.org.tr/yaz-okullari internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
politeknik.org.tr 
 

Spread the love