Halkın mühendisleri, mimarları, şehir plancıları yaz okullarına; çocuklarla buluşmaya, üretmeye, paylaşmaya!
Spread the love

Mühendisler, mimarlar, şehir plancıları yoksul mahallelerde yeniden çocuklarla buluşuyor. Ağustos ayı boyunca düzenlenecek yaz okullarında sen de yerini al!

İstanbul’da 9 yıldır yüzlerce gönüllü ile binlerce çocuğa ulaşan Halkevleri Yaz Okulu bu sene 1-31 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Yaz Okullarının bu yılki teması: “Özgürlük Çocuk Oyuncağı”. Özgürce koşup oynayabilecekleri sokaklara ve parklara hasret çocuklarla bir araya gelinecek yer sayısı ise 30’dan fazla. Yıllardır bu çabaya yoksul mahallelerde çocuklarla buluşarak destek veren halkın mühendisleri, mimarları, şehir plancıları bu sene de eğlenceli bilim dersleriyle yaz okullarında yerini alacak.

Özgür düşünmenin, sorgulamanın, üretmenin sadece çocukların hayallerinde kalmaması gerektiğini savunan halkın mühendisleri, AKP’nin gerici, ezberci, yaratıcılıktan uzak ve her türlü ayrımcılığı içeren eğitim sisteminin karşısında; bilimi, eşitliği, kardeşliği ve kolektif üretimi yaygınlaştırmaya çalışacak.

‘Özgürlük çocuk oyuncağı’

Şimdi ofislerden, şantiyelerden, plazalardan, fabrikalardan çıkıp çocuklara sahip çıkma; üreten ve sorgulayan bireylerinin yetişmesi için bir taş koyma zamanı. Öğrendiğimiz bilimsel ve teknik bilgiyi, emeğimizi halkın çocukları için kullanma zamanı.

Yapabileceğimiz çok şey var

Bu gönüllü çabaya destek olmak için her mühendis, mimar ve şehir plancısının yapabileceği çok şey var. Birkaç saatini ayırarak yoksul mahallelerde çocuklara ders verebilir, onlar için yapılacak çocuk parklarının mimarı, plancısı olabilir ya da bu çağrının büyütülmesi için destek olabilirsiniz. Haydi hep beraber umudu ve özgürlüğü büyütmeye…

Politeknik
İletişim: Politeknik – Sinanpaşa Mah. Şehit Dursun Bakan Sok. No:14 Kat:5 Beşiktaş/İstanbul Tel: 02122361906 – 05354987264

Processed with Moldiv


Spread the love