Halkın Mühendisleri Mahallelerde Parklar İnşaa Ediyor
Spread the love

Halkın mühendisleri mahallelerde parkları yeniliyor, yaz okulları için daha kullanılabilir derslikler ve kütüphaneler yaratıyor.
Halkın mühendis, mimar ve şehir plancıları İstanbul’da 13 mahallede ve 2 parkta ‘eğlenceli bilim’ dersleri veriyor. Bunun yanısıra mahallelilerin istekleri doğrultusunda  park yapımı, çevre düzenlemesi ve çardak inşaatı gibi çalışmalarla teknik bilgi ve birikimini halkın hizmetine sunuyor.
Halkın mühendisleri Ümraniye, Nurtepe ve Okmeydanı’nda  park ve çevre düzenleme çalışmalarına başladı
Ümraniye’de halkın mühendisleri çocuk parkı olarak planlanan alanın ölçüsünü çıkarttı ve bir proje taslağı hazırladı. Bu proje kapsamında ağaç dikimi, oyun araç ve gereçlerinin yerleştirilmesi, park alanının düzenlenmesi ve parkın etrafının çitle çevrilmesi gibi çalışmalar yer alıyor.
Nurtepe’de ise parkın yenilenmesi, etrafının ağaçlandırılması ve parkın köşesine çardak yerleştirilmesi kapsamında bir proje hazırlayan halkın mühendisleri parkın ölçülerini çıkararak çalışmalara başladı.
Okmeydanı Halkevi’nin önüne; çocukların oyun alanlarını genişletmek, daha yaratıcı alanlar oluşturmak ve yaz aylarında sıcağın etkisini azaltmak için çardak yapılması planlanıyor. Çardak yapımı için Okmeydanı’na giden mühendis ve mimarlar proje taslağını oluşturdu. 
Ayrıca halkın mühendisleri yaz okulu dersliklerini düzenleyerek daha verimli kullanım alanları yaratmayı amaçlıyor.

Nurtepe


Ümraniye


Ümraniye

politeknik.org.tr

Spread the love