Halkın mühendisleri Kemalpaşa turunu tamamladı
Spread the love

Halkın mühendisleri, mimarları, şehir plancıları Halkçı Yerel Yönetim Meclisi ile birlikte Kemalpaşa’da ikinci gününü tamamladı.

Politeknik ekibi, Kemalpaşa Yerel Yönetim Meclisi ile birlikte yaptığı incelemelerin ikinci gününü tamamladı. Ekip, Kemalpaşa’ya bağlı köyleri, Sarp Sınır Kapısını dolaşırken 13.00 da düzenlenen halk toplantısında Kemalpaşalılarla buluştu.

Köy var, ulaşım zor
Ekibin Kemalpaşa’ya bağlı köyleri gezerken dikkatini çeken en önemli ayrıntı köye ulaşımı sağlayan yolların bozukluğu oldu. Coğrafyanın zorluklarının yanında bir de ulaşımı zorlaştıran stabil olmayan bozuk yollar köylülerin şikayetleri arasında bulunuyor.

Kemalpaşalılar üretmek ve yönetmek istiyor

Halkçı Yerel Yönetim Meclisi’nin çağrısıyla Pazar günü 13.00’da gerçekleştirilen halk toplantısında Politeknik ekibi ve Kemalpaşalılar bir araya geldi. Kemalpaşalıların sorunları, talepleri ve yerel yönetimden beklentileri konuşuldu. Karşılıklı fikir alışverişleriyle düzenlenen toplantıya katılan herkesin ortak talebi hep birlikte üreten bir Kemalpaşa, hep birlikte yöneten bir Kemalpaşa oldu.

mansetkmalpasa2

“Oyları bölenler, Kemalpaşa’da yıllardır hiçbir şey yapmayanlardır”
Halkçı Demokratik Yerel Yönetim Meclisi adına konuşan Taylan Kaya, yıllardır Yerel Yönetim Meclisi unsurlarının Kemalpaşa’nın her türlü yapısal sorununa, AKP’nin gerici saldırılarına, yozlaşmaya, uyuşturucuya karşı mücadele ettiğini, artık belediyenin bütün olanaklarıyla birlikte yeni bir Kemalpaşa yaratmak istediklerini belirtti. Kaya, bugün Halkçı Yerel Yönetim Meclisi adayının CHP’nin oylarını böldüğü söylentilerini çıkaranların yıllardır Kemalpaşa’ya hiçbir şey yapmadıklarını, ‘AKP’ye karşı kaybetme korkusu’nu kullanarak seçimde oy istemek dışında söylemlerinin olmadığını, oyu bölenlerin bizzat Kemalpaşa’da yıllardır yönetimde olup halkın hayatında, belde de hiçbir değişiklik yapmayanlar olduğunu belirtti. Kaya, artık Halkçı Demokratik Yerel Yönetim Meclisi olarak, Kemalpaşalılar olarak birlikte üretmeye, birlikte yönetmeye aday olduklarını, el birliği ile Kemalpaşa’yı yeniden kuracaklarını ifade etti.

kmalpasahalktoplantısıf3

Halk toplantısında öne çıkan fikirler, talepler
Toplantıda söz alanlar çöplerin toplanmamasından, sosyal anlamda vakit geçirilebilecek mekanların bulunmamasından, sahilin kullanılmamasından, trafik sorunundan, kaldırım yokluğundan bahsetti. Belediyenin yerelde yaşama dair her türlü adımı atabileceği, çocukların eğitim süreçlerinden, kadınların sosyal birlikteliklerine, kültürel-sanatsal etkinliklere kadar her türlü programı hayata geçirebileceği vurgulandı.

Söz alan Kemalpaşalılardan bazıları birlikte üretmek adına hayvancılığın, çay üretiminin, bazı tarımsal ürünlerin(portakal, yaban mersini vs.) üretiminin kooperatifler aracılığı ile yapılmasının Kemalpaşa’yı üreten ve paylaşan bir belde haline getireceğini, bunun yolunun halkçı yerel yönetim meclisinin seçimi kazanması olduğunu söyledi.

Politeknik ekibi ve Halkçı Yerel Yönetim Meclisi iki günlük incelemelerini Sarp Sınır Kapısı’nı da gördükten sonra tamamladı.

sarpkmlpsa

politeknik.org.tr


Spread the love