Halkın Mühendisleri 9 Haziran’da İğneada’ya Gidiyor!

Kırklareli’nin İğneada ilçesine yapılmak istenen termik santral ve nükleer santral projelerine karşı Politeknik 9 Haziran’da İğneada’ya gidiyor!

 

Politeknik üyesi mühendisler, mimarlar ve şehir plancılar 9 Haziran’da İğneadalılarla buluşacak. Termik ve nükleer santral yapılması planlanan alanlara gezi düzenlenecek.

Halkın Mühendisleri 9 Haziran’da İğneada’da Olacak

AKP iktidarının kentleri ve doğayı talan eden, sermayeye peşkeş çeken politikaları Kırklareli’nin İğneada ilçesinde devam ediyor. Dünyanın en önemli doğal varlıklarından Longoz Ormanları’nın bulunduğu İğneada’ya termik santral ve nükleer santral yapılmak isteniyor. Beğendik köyü sakinleri, İğneadalılar, demokratik kitle örgütleri ve meslek odaları tepki gösterirken termik santralin yapılmaması yönünde hiçbir adım atılmadı.

Ayrıca Mersin Akkuyu’ya ve Sinop’a nükleer santral yapılmaya çalışılırken Tayyip Erdoğan, 3. nükleer santral için İğneada’yı adres gösterdi. Bu santraller doğanın ve yaşam alanlarının geri dönüşü olmayan tahribatı anlamına geliyor. Doğasına, yaşamına ve toprağına sahip çıkan İğneada halkıyla buluşmak için halkın mühendisleri 9 Haziran’da İğneada’da olacak.

Geziye katılmak isteyenler için irtibat numarası: 0212 2361906 / 0507 4277144

 

politeknik.org.tr