Halk Dubai Port Projesine Şerh Koydu: Yaptırmayacağız!
Spread the love

Kocaeli’nde Körfez Yarımca Mimar Sinan mahallesine yapılması planlanan ve inşaatına başlanan Dubai Port limanına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Körfezlilerin aylardır liman inşaatının durdurulması için yaptığı eylemlerle prestij kaybına uğrayan şirket halkı bilgilendirme toplantısı yaparak, basındaki imajını düzeltmeye kalkıştı. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Aylardır kurdukları zincirlerle, Kocaeli Valiliği önünde yaptıkları duran insan eylemiyle Dubai Port’u ilçelerinde istemediklerini söyleyen  mahalle sakinleri, bu kez de halkı bilgilendirme adı altında yapılan toplantıya giderek bir kez daha dile getirdi.

Toplantı, limanın yapılacağı mahalleden uzak bir mahallede yapıldı, katılımcı sayısı sınırlı tutuldu, güvenlik önlemleri alındı.

Yapılan toplantıda şirket temsilcilerinin sürecin hukuki yürüdüğünü iddia etmesi gerilimi arttırdı. Danıştay 14. Dairesi’nce verilen yürütmeyi durdurma kararını hatırlatan katılımcılar geçiştiren cevaplar aldı.

Yapılan bilgilendirme toplantısı sonunda kıyılarının katledilmesine izin vermeyen mahalle sakinleri, Mimar Sinan Mahallesine her geldiklerinde karşılarında olacaklarını, hukuki sürecin takipçisi olacaklarını hiçbir şekilde bu limana izin vermeyeceklerini dile getirdi.

 

Kaynak:Sendika.Org


Spread the love