Halk sağlığını tehdit eden Gökçek’ten Çevre Mühendisleri Odası hakkında suç duyurusu
Spread the love

Melih Gökçek, Çevre Mühendisleri Odası’nın Ankara’da halk sağlığı için yaptığı çalışmaları gerekçe göstererek suç duyurusunda bulundu.

Melih Gökçek, Çevre Mühendisleri Odası’nın(ÇMO) Ankara Büyükşehir Belediye’sinin halk sağlığını tehdit eden uygulamalarına karşı yaptığı çalışmaları gerekçe göstererek suç duyurusunda bulundu. ÇMO Yönetim Kurulu Başkanı baran Bozoğlu, Melih Gökçek’in savcılığa suç duyurusu yapması sebebiyle 26 Ocak Pazartesi günü ifade vereceklerini, ifadenin ardından adliye önünde basın açıklaması yaparak halkı belediyenin halk sağlığını yok sayan, çevreyi kirleten uygulamaları ile ilgili bir kez daha bilgilendireceklerini ifade etti.

Gökçek suyu ve havayı kirletiyor

ÇMO, Ankara’da su ve hava kirliliği ile ilgili çalışmalar yapmış, halk sağlığını tehdit eden boyutlara varan kirlilik için Gökçek’i görevini yapmaya davet etmişti. Geçtiğimiz yaz Ankaralılar musluklardan akan kokulu ve sarı suyla karşı karşıya kalmış, bir çok vatandaş kusma ve ishal sebebi ile hastanelere başvurmuştu. ÇMO son olarak diğer meslek odaları ile Atatürk Orman Çiftliği’ndeki Ankapark projesine karşı basın toplantısı düzenlemiş, Ankapark’ın sebep olacağı çevresel kirlilikle ilgili bilgi vermişti.

 

Kaynak: hurriyet.com.tr, Politeknik


Spread the love