Gıda Mühendisleri İstanbul Şube Yönetimi Bir Kez Daha Gericilerin

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası(GMO) İstanbul Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu 11-12 Ocak tarihlerinde yapıldı. Yönetimi bir kez daha AKP’lilerin oluşturduğu Mesleki Gelişim Platformu aldı.

Gıda Mühendisleri Odası Genel Kurulu’nda Demokrat Gıda Mühendisleri, Mesleki Gelişim Platformu(MGP), Çağdaş Mühendisler listeleri seçime girerken yönetimi gericilerin oluşturduğu Mesleki Gelişim Platformu yönetimi aldı. 693 oyun kullanıldığı şeçimlerde,  gerici listenin birinci sıradaki adayı Gökhan Dik 328 oy alırken, Demokrat Gıda Mühendislerinin adayı Aysel Tankaş 322, Çağdaş Mühendisler listesinin adayı Zafer Şenyurt 43 oy aldı.

Kişisel hesaplarla yaratılan ayrışma: Çağdaş Mühendisler Grubu

Şeçim hazırlıklarını yaklaşık bir yıldır sürdüren Demokrat Gıda Mühendisleri, birçok genç gıda mühendisinin emek verdiği bir çalışma dönemi yaşadı. GMO İstanbul Şubesi’nin geçen dönem kaybedilmesinin ardından çalışmalarına başlayan Demokrat Gıda Mühendisleri demokratlar arası birliğin bozulmaması için son ana kadar çaba harcadı. Tüm bu çalışma ve çabalara rağmen Demokrat Gıda Mühendisleri içinde keyfi pazarlıklar sürdüren, yönetim kurulu başkanlığı ve yönetim kurulundaki kişi sayısı üzerinden kurulda yer alma hesabı yapan Zafer Şenyurt ve ekibi seçime Çağdaş Mühendisler Grubu olarak katıldı. Delegasyon listesi bile oluşturamayan  Çağdaş Mühendisler Grubu’nun seçimlere ayrı girmesi, demokratlar arası bir kopuş yaşatmasa da demokrat mühendislerin yönetimi kıl payı farkla bir kez daha kaybetmesine yol açtı.

gıda

 

politeknik.org.tr