Genç-İMO ODTÜ’de Yaşanan Polis Şiddetiyle İlgili Açıklama Yaptı

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Öğrenci Üyeleri ODTÜ’de yaşanan polis şiddetiyle ilgili 17 Aralık 2010 tarihinde açıklama yaptı:

Son dönemlerde referandumla beraber üniversiteler ve öğrenciler üzerinde baskısını artıran, toplumun aydınlık yüzü olan üniversiteleri gericileştirmeyi hedefleyen AKP’nin kirli yüzünü, maskesini düşüren öğrenciler AKP’nin polisinin şiddetine maruz kalmaktadır.

Artan tepkileri, öğrenci protestolarını zor kullanarak bastıracağını, düşüncelere fikirlere zincir vuracağını düşünen, fikir üretmeyen, düşünmeyen sadece her dediğine alkış tutan bir gençlik yaratmayı planlayan AKP’lileri gittikleri her yerde, her üniversitede protestolarla karşılayan öğrenciler, üniversitelerde gericilerin, sermayenin yerinin olmadığını, üniversitelerin bilim üretilen, bilginin ve bilimin halkın çıkarları için kullanıldığı yerler olduğunu her platformda haykırmaktadır.

Protestoların son ayağı ODTÜ’ydü. 15 Aralık 2010 tarihinde sabah saat 11 sularında Orta Doğu Teknik Üniversitesi içerisindeki TÜBİTAK binasında yapılan Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu toplantısına Tayyip ERDOĞAN polis ordusuyla beraber katıldı. Tayyip ERDOĞAN’ın üniversitelerine geldiğini duyan, aralarında üyelerimizin de bulunduğu öğrencilerin gün boyu süren protestolarında polis şiddeti ve gözaltı terörü önceki protestolarda olduğu gibi yine tekrarlandı.

Bizler İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Öğrenci Üyeleri olarak öğrencilerin bu haklı protestolarında yaşanan polis terörünü şiddetle kınıyor ve haklı mücadelemizi yılmadan sürdüreceğimizi bir kez daha belirtiyoruz.

Genç-İMO ANKARA