Erdoğan’dan iş kazaları konusunda inciler: ‘Hava sıcak diye baret takmıyorlar’
Spread the love

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası 8. İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’na katılan Tayyip Erdoğan, iş kazaları ve iş cinayetlerinde patronların sorumluluğunu yok saydı ve işçilere yüklendi “Hava sıcak diye baret takmıyorlar”

Çalışma yaşamında her gün en az 3 işçi hayatını kaybetmeye devam ederken dün (8 Mayıs) Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası 8. İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’na katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan iş kazalarını/iş cinayetlerinin sorumluluğunu işçilere yükledi. Soma’da, Torunlar’da, Ermenek’te meydana gelen katliamlarda olduğu gibi çalışma yaşamındaki birçok iş kazası/iş cinayetinde patronların ve kamunun görevlerini, sorumluluklarını yerine getirmemesine değinmeyen Erdoğan işçilerin basit nedenlerle tedbirlere uymadıklarını, hassasiyet göstermeleri gerektiğini söyledi.

“Sıcak diye baret takmıyorlar”
Güvenli çalışma ortamı sağlamakla sorumlu patronlara ve çalışma ortamını denetlemekle yükümlü kamuya görev biçmeyen Erdoğan, iş kazalarını; güvenli çalışma ortamı yaratmanın son halkası olan Kişisel Koruyucu Donanım ekipmanının kullanılmamasına daraltarak sorumluluğun işçilerde olduğunu belirtti. Erdoğan “İşçiler hava sıcak diye baret takmıyorlar” dedi.

politeknik.org.tr


Spread the love