Enerji Sen 7. Yılını Coşkulu Bir Şekilde Kutladı
Spread the love

Enerji-Sen 7. Kuruluş Yılı Şenliği dün (27 Şubat) gerçekleştirilen konserlerle kutlandı. Direnen Nakliyat-İş ve Dev Sağlık-İş üyesi işçiler de konsere katılarak Enerji Sen’e destek verdi. 
Enerji Sen, kuruluşunun 7. yılında Pınar Aydınlar, Enerji Sen Korosu, Onur Akın ve Bandista’nın katılımıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe DİSK Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Enerji Sen Başkanı Kamil Kartal, Dev Sağlık-İş Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile Nakliyat-İş üyesi direnen Yurtiçi Kargo işçileri ve Kartal Koşuyolu Hastanesi önünde direnen Dev Sağlık-İş üyesi Ziya İncedere de katıldı. 
 
Konser Pınar Aydınlar’ın türküleriyle başladı. Pınar Aydınlar’ın ardından direnen Yurtiçi kargo işçileri söz alarak bir konuşma gerçekleştirdi. Sendikalı oldukları için işten atılan ve 34 gündür direnen Yurtiçi Kargo işçileri, güvencesizliğe, taşerona ve sömürüye boyun eğmeyeceklerini, sonuna kadar direneceklerini belirtti. Daha sonra söz alan Ziya İncedere ise, Enerji Sen’in 7. yılını kutlayarak başladığı konuşmasında, 151 gündür Kartal Koşuyolu Hastanesi’nde sürgünlere karşı direndiğini ve taşeronun bu topraklardan silinene kadar mücadele edeceğini belirtti. 
 
İşçilerin konuşmalarından sonra Enerji-Sen Korosu sahne alarak işçi marşları ve grev türküleri söyledi. Koronun ardından Enerji Sen Örgütlenme Uzmanı Ali Duman bir konuşma gerçekleştirdi. Ali Duman konuşmasında işçilerin güvencesiz çalışmaya mahkum edildiğini ve her 6 dakikada bir işçinin iş kazasına uğradığını belirtti. Duman, son yasal düzenlemelerle çıkarılan Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’yla işçilerin sendikasızlaştırıldığını ifade etti. İktidarın kendi politikalarına karşı ses çıkaracak iradeyi ortadan kaldırmayı hedeflediğini belirten Duman, Enerji Sen’in tüm hukuksuz uygulamalara ve sendikasızlaştırma çabalarına karşı örgütlenmeye ve işçilerin sesi olmaya devam edeceğini belirtti. 
Daha sonra türküleri ve şiirleriyle Onur Akın sahne aldı. Gecenin sonunda sahne alan Bandista ise şarkılarını tüm işçiler ve emekçiler için okudu. 
 
 
politeknik.org.tr

Spread the love