Enerji Hakkına Saldırılar Devam Ediyor: Elektrik Üretim Tesisleri Satılacak
Spread the love

AKP, 2013 yılının ilk 2 buçuk ayında elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleri ile termik santral özelleştirmeleri yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik dağıtım şirketlerinin ardından şimdi de elektrik üretim tesislerinin özelleştirileceğini ifade etti.

AKP, 2013 yılına elektrik dağıtım şirketleri, doğalgaz dağıtım şirketleri ve termik santral özelleştirmeleriyle başladı.  

2013 yılının ilk 2 buçuk aylık bölümünde Başkent Doğalgaz, Kangal Termik Santrali, Hamitabat Elektrik Üretim ve Doğusan Boru Sanayii’nin yüzde 56,09’u satılırken, geçtiğimiz hafta yapılan ihalelerle Anadolu Yakası EDAŞ, Toroslar EDAŞ, Vangölü EDAŞ ve Dicle EDAŞ satıldı.

AKP iktidarı enerji alanını özelleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen satışların ardından elektrik dağıtımının tamamı özelleşmiş oldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerinin ardından şimdi de kamuya ait elektrik üretim tesislerini satacaklarını ifade eden açıklamalarda bulundu.


politeknik.org.tr


Spread the love