EMO’da Şube Genel Kurulları Sürüyor
Spread the love

Elektrik Mühendisleri Odası’nda 7-8 Ocak 2012’de Kocaeli Şube Genel Kurulu ile başlayan seçim süreci devam ediyor. Oda’da son olarak 21-22 Ocak’ta İzmir, Trabzon ve Antalya Şube Genel Kurulları yapıldı. Bu genel kurullar ile 14 şubesi bulunan Oda’nın 8 şubesinde genel kurul süreci tamamlanmış oldu.

21-22 Ocak 2012 tarihinde yapılan Şube Genel Kurulların sonuçları şu şekilde:

İzmir
EMO İzmir Şubesi`nin 29. Olağan Genel Kurulu yapıldı. 10 Şube Yönetim Kurulu adayının yarıştığı seçimler sonucunda Özcan Uğurlu, Bülent Uzunkuyu, Mahir Ulutaş, Hacer Şekerci, Özgür Tamer, Hasan Şahin ve Murat Kocaman, Yönetim Kurulu`na seçildi.

Trabzon
EMO Trabzon Şubesi`nin 12. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Uzun yıllardır gerici-faşist bir yönetim anlayışı ile yönetilen şubede iki listenin yarıştığı seçimler sonucunda Hasan Karal’ın içinde yer aldığı liste 240 oyla seçimi kazanırken, İmdat Kölemoğlu’nun listesi 124 oy aldı.

Antalya
EMO Antalya Şubesi`nin 10. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Geçen dönem AKP çizgisindeki anlayışa kaybedilen şubede bu seçimde benzer sonuç tekrarlandı. Bin 321 üyeden 697’sinin oy kullandığı seçimlerde 688 oy geçerli sayıldı. Mevcut ŞYK başkanı İlhan Metin’in ilk sırada yer aldığı olduğu turuncu liste 517 oy, Murat Kavak’ın ilk sırada yer aldığı liste ise 219 oy aldı.

ŞGK süreci devam ediyor
EMO’da Şube Genel Kurulları süreci önümüzdeki haftalarda da devam edecek. Süreç, 18-19 Şubat’ta 5 şubede yapılacak genel kurullarla sonlanacak.

politeknik.org.tr


Spread the love