EMO Ankara ve Bursa’da Demokrat Gelenek Sürüyor
Spread the love

18-19 Şubat 2011 tarihlerinde EMO Ankara ve İstanbul şube genel kurulları gerçekleştirildi. Bursa’da Katılımcı Mühendisler gericilere karşı oylarını arttırırken, Ankara’da rakipsiz giren Demokrat Mühendisler seçimin galibi oldu.
 
Bursa:
EMO Bursa Şubesinin 13.Olağan Genel Kurulu 18 Şubat Cumartesi günü Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi Oditoryumunda başladı.  Genel Kurulda Meslekte Birlik grubunun konuk konuşmalarına müdahale etmesi ile gerginlikler yaşandı. 2010 yılındaki  Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanı adaylarının bile söz almadığı Meslekte Birlik grubu üyeleri, bu defa hem kürsü kullandılar hem de kürsüdeki pek çok konuşmacıya müdahale ettiler. Genel Kurulda yer alan Katılımcı mühendisler ise gerici ittifak bu tavrına tavrına ve söylemlerine izin vermediler. Gerginlikle devam eden genel kurul saat 21’e kadar sürdü. 
 
Ertesi gün yapılan yönetim kurulu seçimlerine, bir önceki genel kurulda 798 üye oy kullanmışken, bu sayı 318 artarak 1116 üye oy kullandı. Son yılların en katılımlı şube seçimi sonucunda (katılım oranı %53) Katılımcı mühendisler 672 Meslekte Birlik Grubu 438 oy aldı. 
 
EMO Bursa Şubesinin Şube Yönetimi Remzi Çınar, Abdullah Büyükışıklar, Hulki Artut, H.Bora Özçelik, İlhan Düzen, Tunç Aladağlı, Fırat Ünsal’dan oluştu.
 
 
Ankara:
EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu ve Şube Denetçileri seçimleri 19 Şubat 2012 Pazar günü Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda yapıldı. Bin 259 üyenin katıldığı ve 1.180 oyun geçerliği sayıldığı seçimleri Demokrat Mühendisler listesi kazandı. Sabah 09:00’da başlayan seçimler akşam 17:00’de sona erdi. Demokrasi şöleni şeklinde geçen seçimler sonucunda Yönetim Kurulu Üyeliklerine şu isimler seçildi, “Ebru Akgün Yalçın, Serdar Çiftcan, Ömürhan Avni Soysal, Taylan Özgür Yıldırım, Mehmet Ali Kıran, Tonguç Ünal, Hüseyin Mert Külahçı.” Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; “Barış Çoruh, Duygu Tokmak Pıtır, Ayşe Akkaya, Abdülkadir Pekeroğlu, Özgür Erdem, Özenç Akdağ, Cengiz Bektaş.”
 
 
politeknik.org.tr

Spread the love