Emek ve meslek örgütlerinden 1 Mayıs çağrısı
Spread the love

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB düzenledikleri basın toplantısıyla tüm emekçileri 1 Mayıs’ta meydanlara davet etti. Emek ve meslek örgütleri İstanbul için Taksim çağrısı yaptı.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB işçi sınıfının birlik mücadecale ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ta ülkenin bütün meydanlarını dolduracaklarını açıkladı. Emek ve meslek örgütleri dün (31 Mart) DİSK Genel Merkezi’nde düzenledikleri basın toplantısıyla 1 Mayıs’ın “insanca yaşanacak ücret, çalışma koşulları, barış, demokrasi ve özgürlük” talebiyle tüm kentlerde ve birlikte kutlanacağını, İstanbul için de adresin Taksim olacağını açıkladı. Basın toplantısında ortak açıklamayı DİSK Genel Başkanı Kani Beko yaptı.

‘1 Mayıs’ta, emeğin meydanı neresi ise oradayız!’
DİSK Genel Başkanı Kani Beko, 1 Mayıs hazırlıklarına emek ve meslek örgütleri olarak başladıklarını, emeğin gününde Türkiye’nin tüm kent merkezlerinde meydanların işçi sınıfıyla buluşacağını söyledi. Beko; sermayenin emeği, işçinin canını yok saydığı bu dönemde emeğin meydanı neredeyse buluşmalarının da orası olacağını belirtti. Türkiye’de işçi sınıfının “Kâr amacı güden anonim şirketin kölesi değil demokratik ülkenin özgür yurttaşları” olduğunu söyleyen Beko, “İnsanca yaşayabileceğimiz bir ücret için, sosyal haklarımız için, grev, toplu sözleşme hakkımız için, 1 Mayıs’ta söyleyecek sözümüz, büyütecek umudumuz olduğu için 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda olmak istiyoruz” dedi.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: “Umut 1 Mayıs’ta, umut 1 Mayıs meydanında!”

politeknik.org.tr


Spread the love