Elektrik Mühendisleri Odası elektrik faturalarındaki soyguna karşı kampanya başlattı: Paramızı geri verin!

Elektrik Mühendisleri Odası(EMO) elektrik faturalarındaki soyguna karşı kampanya başlattı. ‘Paramızı geri verin’ diyen elektrik mühendisleri bugün Ankara’da Başkent Elektrik Dağıtım Şirketi önündeydi.

Elektrik Mühendisleri Odası dağıtım şirketlerinin elektrik faturalarıyla halkı soymasına karşı kampanya başlattı. Dağıtım şirketlerinin faturalardaki kayıp-kaçak bedeli ile halktan 33 milyon TL’yi haksız bir biçimde tahsil ettiğini belirten EMO bugün(6 Şubat) Ankara Başkent Elektrik Dağıtım Şirketi önünde yaptığı basın açıklamasıyla soyguna karşı kampanya başlattı.

Yargıtay’ın elektrik faturalarındaki kayıp-kaçak bedelini hukuksuz bularak halktan tahsil edilemeyeceğini kararlaştırmasının ardından halkın bugüne kadar ödediği kayıp-kaçak bedellerinin geri almasının önü açılmıştı. AKP hükümeti bu kararın uygulanmaması için harekete geçmiş ve Enerji Piyasası Kanunu’nda değişiklik yapmak üzere hazırlıklara başlamıştı.

EMO, Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun dağıtım şirketlerinin soygununu devam ettirmek için 2015 yılının ilk faturalarında kayıp-kaçak bedelini faturalardaki dağıtım hizmeti bedeline aktardığını ve böylelikle soygunun faturalardaki bir çok hizmet kalemiyle sürdürüldüğünü belirtiyor.

Dünyanın en yüksek kayıp-kaçak soygunu faturalarımızda!
EMO Başkent Elektrik Dağıtım Şirketi önünde yapılan basın açıklamasından sonra faturalardaki soygunla ilgili bildiri dağıtarak dünyanın en yüksek kayıp-kaçak bedelini alan dağıtım şirketlerine ‘elinizi cebimizden çekin’ dedi.

Enerji hakkı mücadelesi için faturalardaki soyguna karşı başlatılan kampanya EMO’nun farklı illerdeki şubelerinde yürütülecek çalışmalarla Türkiye genelinde devam edecek.

emo_ankara_2ankara_bildiri_1emo_sticker

politeknik.org.tr