DİSK Olağanüstü Genel Kurulu Gerçekleşti

DİSK Olağanüstü Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa Kani Beko, Genel Sekreterliğe Arzu Atabek Çerkezoğlu seçildi.

DİSK Olağanüstü Genel Kurulu, dün (6 Nisan) İstanbul Karanfilköy’de bulunan Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

DİSK Olağanüstü Genel Kurul’nda Genel Başkanlığa Kani Beko ve Ali Rıza Küçükosmanoğlu aday olurken; Genel Sekreterliğe Arzu Atabek Çerkezoğlu ve Adnan Serdaroğlu aday oldu.

Adayların konuşmalarından sonra oylama bölümüne geçildi. İlk tur oylamada Genel Başkanlık için Kani Beko, Genel Sekreterlik için Adnan Serdaroğlu sayıca fazla oy almasına rağmen, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ikinci tur oylamaya geçildi.

İkinci tur oylamada ise, kullanılan 354 oyun 280′ini alan Kani Beko, Genel Başkanlığa seçildi.  

 

İkinci turda kullanılan 354 oyun 181’ini alan Arzu Atabek Çerkezoğlu, Genel Sekreterliğe seçildi. Arzu Atabek Çerkezoğlu halen, taşerona ve güvencesiz çalışmaya karşı mücadeleyi büyüterek dönemin ihtiyaçlarına uygun yeni bir sendikal anlayışı ortaya koyan Devrimci Sağlık İş Sendikası’nın Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Günün sonunda DİSK’in yeni yönetimi şu şekilde oluştu;

Genel Başkan:
Kani Beko (Genel İş)

Genel Sekreter: Arzu Atabek Çerkezoğlu (Devrimci Sağlık İş)

Yönetim Kurulu Üyeleri: Alaattin Sarı (Lastik İş), Ergün Tavşanoğlu (Tüm Ka İş), Metin Ebetürk (Sosyal İş), Celal Ovat (Gıda İş), Muzaffer Subaşı (TEKSTİL)

Yönetim  Kurulu Yedek Üyeleri:
Selçuk Göktaş, Celal Uyar, Erdoğan Özer, Hüseyin Yaman, Şadi Bal, Muharrem Özen, Seyit Aslan
    

politeknik.org.tr