Demokrat Çevre Mühendisleri Genel Kurula ve Seçimlere Çağırıyor

Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 10. Genel Kurulu ve Seçimleri 1-2 Şubat 2014 tarihlerinde yapılacak. Seçimlere mavi liste ile giren Demokrat Çevre Mühendisleri, Genel Kurul’a ve seçimlere çağırıyor.

Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu, 1 Şubat 2014 Cumartesi günü İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Toplantı Salonu’nda 09.30-17.00 saatleri arasında yapılacak. ÇMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu ve delegasyon seçimleri 2 Şubat 2014 Pazar günü Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde yapılacak.

Toplamda 4 listenin yarışacağı seçimlere şu anda yönetimde bulunan Demokrat Çevre Mühendisleri mavi liste ile girecek. AKP’liler ve diğer sağ ittifak ayrı listelerle seçimlere giriyor. Bu üç listenin dışında Demokrat Çevre Mühendisleri’yle birlikte hareket etmeyi tercih etmeyen, daha çok mesleki çalışmalara yönelen bir ekip de seçimler için ayrı bir liste oluşturdu.

Demokrat Çevre Mühendisleri’nin adayları kadınlar, gençler ve ücretli mühendislerden oluşuyor
Yıllardır ÇMO İstanbul Şubesi’nin yönetiminde bulunan Demokrat Çevre Mühendisleri, kadın ve ücretli genç mühendisleri yönetime aday göstermeye devam ediyor. Emine Girgin’in liste başı olduğu 7 kişilik yönetim kurulu asıl listesinde 5 kadın mühendis bulunurken, liste ücretli genç mühendislerden oluşuyor.

Demokrat Çevre Mühendisleri, yönetmeliklerle çevre mühendisliği mesleğinin yok edilmeye çalışılmasına ve rant projeleriyle doğaya yönelik saldırılara karşı ÇMO’nun demokrasi, emek, bilim ve doğadan yana tavrını sürdürmek için tüm çevre mühendislerini mavi listeye oy vermeye çağırıyor.

Seçim çalışmalarını demokratcevremuhendisleri.org üzerinden yürüten Demokrat Çevre Mühendisleri’nin adayları şu şekilde;

dmcmsecm

Genel Kurul
İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Toplantı Salonu
Kemalkeş Mah. Mumhane Cad. No:21 Karaköy/İstanbul

Seçim
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178/2 Tünel-Beyoğlu/İstanbul

politeknik.org.tr