Demokrat Bilgisayar Mühendisleri İstanbul’da toplanıyor

Demokrat Bilgisayar Mühendisleri, yaklaşan oda genel kurulu öncesinde bir araya geliyor: “Meslek odamıza sahip çıkacağız”

Demokrat Bilgisayar Mühendisleri, Bilgisayar Mühendisleri Odası seçimleri yaklaşırken genel kurul süreçlerini konuşmak, örgütlülüğü ve dayanışmayı güçlendirmek üzere 13 Aralık 2015 saat 13.00’te EMO İstanbul Şubesi’nde bir araya geliyor. Demokrat Bilgisayar Mühendisleri, tüm meslektaşlarını toplantıya davet ederek çalışma yaşamındaki sorunlara karşı ‘meslek örgütlülüğünü güçlendirme, topluma karşı sorumlu meslek odasını el birliğiyle kurma’ çağrısı yaptı.

Bilgisayar Mühendisleri Odası’ndaki 2014 yılı genel kurul seçimlerinde yönetimi Atılımcı Bilgisayar Mühendisler adıyla seçime giren gericiler kazanmıştı.

Demokrat Bilgisayar Mühendisleri’nin çağrısı şöyle;

Mesleğimizi gercekleştirmemizin önünde bir set olarak duran uzun, ücretlendirilmeyen çalışma süreleri, özel sektörün bizlerden hiçbir temeli bulunmayan sertifika temelli yetkinlik beklentisi, mevcut iktidar tarafından hayatımıza sokulan, bilgi toplumunun önündeki engellerden biri olan internet yasakları toplumun, dolayısıyla bu toplumun bir parçası olan biz bilgisayar mühendislerinin gündeminde yer tutmaktadır.

Tüm bu adaletsizlikler ve baskılara karşı meslek örgütlülüğümüzü güçlendirmek ve ortak dayanışma ile topluma karşı sorumluluğumuzu yerine getirebilmek için tüm meslektaşlarımızı meslek odamıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Mesleğimize sahip çıkma yolunda, Demokrat Bilgisayar Mühendisleri olarak 13 Aralık 2015 Pazar günü EMO İstanbul Şube’de saat 13:00’de buluşuyoruz.

Tüm meslektaşlarımızı bizlerle birlikte geleceğimizi derlemeye bekliyoruz.

Demokrat Bilgisayar Mühendisleri

politeknik.org.tr