‘Demokrasi ve laiklik’ diyenler Taksim Meydanı’nı doldurdu

Emek ve meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri darbeye, diktatörlüğe ve OHAL’e karşı CHP’nin çağrısıyla düzenlenen Taksim Mitingi’nde buluştu. Yüz bini aşkın kişinin katıldığı mitingde özgürlük, laiklik ve demokrasi vurgusu yapıldı. Haziran 2013’ün ardından Taksim meydanı yeniden “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganıyla yankılandı.

Emek ve meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri, dün (24 Temmuz) CHP’nin çağrısıyla İstanbul Taksim Meydanı’nda düzenlenen mitingde bir araya geldi. DİSK ve TMMOB Dolmabahçe kolundan yürürken, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu Şişli kolundan, KESK Şişhane kolundan yürüdü. 15 Temmuz’daki darbe girişimine ve sonrasında AKP-Saray iktidarının ilan ettiği OHAL’e karşı demokrasi, laiklik ve özgürlük talebiyle yüz bini aşkın kişi Taksim’de buluştu. Mitingde darbe girişimi, diktatörlük politikaları, cihat çağrıları protesto edildi, “demokratik laik bir yaşam” vurgusu ön plana çıktı.

Halkın mühendisleri, mimarları, plancıları da kortejdeki yerini aldı. Mühendisler, mimarlar, plancılar “OHALde mühendisler demokrasi mücadelesinde olacak”, “Faşizme karşı omuz omuza”, Ne darbe, ne diktatörlük” dövizlerini taşıdı.

taksim_4

Foto: Sendika.Org

ttaksim_2

Foto: Sendika.Org

taksm_1

Foto: Sendika.Org

taksim_7

Foto: Sendika.Org

taksim_6taksim_12taksim_11

taksim_9

Foto: Sendika.Org

????????????????????????????????????

politeknik.org.tr