Cerattepe’de imza atmayan mühendislere Orman Genel Müdürlüğü’nden soruşturma
Spread the love

Orman Genel Müdürlüğü, Cerattepe’de maden sahası için Cengiz Holding’e yer teslim işinde görev almayı reddeden mühendislere soruşturma başlattı.

belge_1Cengiz Holding, AKP’nin devletin bütün olanaklarını kullanarak polis ve jandarma eşliğinde maden sahasına ulaştı. Şirketin çalışmaya başlamdan önce Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) yer teslimi yapması gerekiyor. Üç gündür Artvin halkının yoğun tepkilerine ve gösterdiği direnişe rağmen biber gazlı saldırılarla yapılmak istenen projede OGM’nin yer teslimi yapmak için görevlendirdiği mühendisler çalışmayı reddetti. Doğayı kıyıma uğratacak olan ve Artvinlilerin istemediği maden talanına ortak olmayan mühendislere OGM soruşturma başlattı.

Halkın mühendisleri katliama, yağmaya, suça ortak olmuyor
Artvin halkının hiçbir şekilde istemediği Cengiz İnşaat’ın maden sahasına yer tesisi edecek olan belgeye imza atmayan 6 OGM personeli talana karşı Artvin halkından yana durarak suça ortak olmadı. Bugün meslek ahlakına ve meslek ilkelerine sahip çıkan halkın mühendisleri Cerattepe’de olduğu gibi ülkenin dört bir yanında devam etmekte olan kent, doğa, çevre ve yaşam düşmanı projelerin karşısında durmaya devam ediyor.

politeknik.org.tr


Spread the love