Çağrı: Yaşamına sahip çıkanları savunmaya, halkın mühendislerine sahip çıkmaya Ankara’ya!

Hopa’da Metin Lokumcu’nun polis saldırısı sonucu yaşamını yitirmesinin ardından Ankara’da AKP’yi protesto etmek isteyenlerden gözaltına alınan ve tutuklanan 28 kişinin davası 9 Aralık’ta başlıyor. 
 
Hopa’da, AKP’nin seçim mitingi yapacağı 31 Mayıs 2011 günü, yaşamına ve doğasına sahip çıkanlar, AKP’nin doğayı talan politikalarını protesto etmek amacıyla toplanmış, polis saldırısı sonucu emekli öğretmen Metin Lokumcu yaşamını yitirmiş, bir çok kişi yaralanmış, onlarca kişi haftalar boyu süren gözaltı, işkence ve tutuklama uygulamalarıyla karşı karşıya kalmıştı.
Hopa’da yaşananları protesto etmek isteyen, Metin hocanın yaşamını yitirmesinin sorumlularının açığa çıkmasını isteyen, yaşamına, doğasına, derelerine sahip çıkan Hopa halkının yanında olduklarını belirtmek isteyen binlerce kişi Ankara’da, İstanbul’da buluşmuş ve aynı şekilde polis saldırısıyla karşı karşıya kalmıştı. Ankara’da gözaltına alınan 28 kişi ise tutuklanmıştı. Tutuklanan 28 kişinin üçü aynı zamanda Politeknik üyesi.
Bizler, AKP’nin yürüttüğü neo-liberal talan politikalarına karşı yaşamına, doğasına, suyuna sahip çıkanlarla birlikte bilgi birikimimiz ve teknik formasyonumuzla sürdürdüğümüz mücadelemiz için, Hopa davasının en yakın takipçileri olarak, yaşamına sahip çıkanları savunmak, üyelerimiz Çağdaş, Hikmet ve Uğur nezdinde halkın mühendislerine sahip çıkmak için herkesi 9 Aralık 2011 Cuma günü başlayacak olan Hopa duruşmasına bekliyoruz.
 
İletişim: Politeknik / 0212 2361906 
 
politeknik.org.tr