BMO’da yönetimi demokrat mühendisler kaybetti
Spread the love

Bilgisayar Mühendisleri Odası(BMO) 2. Olağan Genel Kurulu 8-9 Mart tarihlerinde yapıldı. 9 Mart’ta yapılan seçim sonucu demokrat mühendisler yönetimi kaybetti.

BMO 2. Olağan Genel Kurulu 8-9 Mart’ta Ankara’da gerçekleşti. Genel kuruldan önce Demokrat Bilgisayar Mühendisleri’nin yaptığı çağrılar yeterli karşılık bulmadı. Seçimlerde gerici üyelerin oluşturduğu Atılımcı Mühendisler Grubu 653 oy alarak BMO yönetimini oluşturdu. Demokrat Bilgisayar Mühendisleri 503 oyda kaldı.

Önergeler demokratların
Genel kurulun ilk günü karar önergelerinin tamamı demokrat üyelerin imzasıyla divana sunuldu. Tüm önergeler oy birliği ile genel kurul kararına dönüşürken bu durum seçim günü sandıklara yansımadı.

Son sandıklarda oylar gericiler için verildi
BMO son bir buçuk yılda yaklaşık 1500 yeni üye kazanmış olsa da son sandıklarda oyların büyük çoğunluğu Atılımcı Mühendisler Grubu için verildi. Seçime katılan 1556 üyenin %75’i son sandıklarda oy kullandı.

Delegasyon ve TMMOB yönetim kurulu adayları demokratların
Atılımcı Mühendisler Grubu, oda yönetim kurulu ve diğer organlar için adaylarını divana sunarken delege listesi oluşturmadan seçimlere girdi. Böylelikle TMMOB’ye gidecek delegeler ve TMMOB yönetim kurulu adayları demokrat bilgisayar mühendislerinden oluştu.

politeknik.org.tr


Spread the love