BEDAŞ’ta Direniş Başlıyor
Spread the love

BEDAŞ’a bağlı Sezen Yavuz şirketinde Enerji-Sen’e üye oldukları ve haklarını talep ettikleri için işten çıkarılan işçiler işlerine geri dönmek için 15 Haziran günü direnişe geçecek. 
BEDAŞ’a bağlı Sezen Yavuz LPG Elektrik San. Ve Tic. Ltd Şti’de Enerji-Sen üyesi işçiler, zorla imzalatılmaya çalışılan kıdem tazminatı bordrolarını imzalamadı. İşçiler, eksik yatırılan SSK primlerinin ödenmesini ve ödenmeyen maaşların da yatırılmasını talep ettiler. 
İşçiler, Enerji-Sen öncülüğünde İstanbul Taksim’de bulunan BEDAŞ binasının önünde her cuma eylem yaptı. İşçiler, uğradıkları haksızlıkların yanı sıra BEDAŞ’ın yolsuzluklarını da duyurdu. Eylemler süresince BEDAŞ defalarca işçileri işten çıkarmakla tehdit etti ve 11 Haziran günü 22 işçiyi işten çıkardı. 
Enerji-Sen, bugün yaptığı bir açıklamayla 15 Haziran günü direnişe geçeceklerini duyurdu ve cuma günü yapılan eylemlere de devam edileceğini belirtti. İşten çıkarılan enerji işçileri Enerji-Sen öncülüğünde İstanbul Taksim’deki BEDAŞ Genel Müdürlüğü önünde direnişe geçecek. Ayrıca aynı gün saat 15:00’da kitlesel bir basın açıklaması düzenlenecek. 
kaynak: Sendika.Org 

Spread the love