Baz İstasyonuna Yumurtalı Protesto
Spread the love

Mahallelerinde baz istasyonu istemeyen Batıkent Halkı, baz istasyonunun kurulduğu evi yumurta yağmuruna tuttu

Ankara’nın Batıkent Semtinde yaşayanlar mahallelerine kurulan ve bir baca süsü verilen baz istasyonunu istemediklerini belirtmek ve sağlık haklarına sahip çıkmak için bugün (29 Aralık) baz istasyonunun kurulduğu evin önünde bir araya geldiler ve baz istasyonlu evi yumurta yağmuruna tuttular.

Baz istasyonunu mahallelerinde istemediklerini söyleyen mahalleliler; “Mahalle ortasındaki evin arkasında çıkma bir kulübenin içine tesisat kurdular. Oradan da kabloları baca şeklini verdikleri antene uzattılar. Mahalle sakinleri kabloları birkaç defa kesti ama yine gelip yaptılar. Bu olanların ardından da güvenlik kamerası koydular. Bizler sağlık ocağına, ana okuluna ve de liseye 50 metre uzaklıkta bulunan bu baz istasyonunu mahallemizde istemiyoruz. Sağlığımızı tehdit eden bu baz istasyonu derhal kaldırılmalıdır” dediler.

Baz istasyonunu polis koruyor
Baz istasyonu aleyhinde yapılan konuşmaların ardından evi yumurta yağmuruna tutan mahalleliler baz istasyonu mahallelerinden gidene kadar mücadele edeceklerini belirttiler. Baz istasyonunun baca şekli verilerek saklanması ve güvenlik kamerası ile korunması yetmemiş olacak ki mahallelerinin aktarımına göre bir de polis nöbetiyle korunmakta.

Mücadelemiz sürecek
Evin önünden sloganlar atarak metronun bulunduğu meydana geçen mahalleliler bütün Batıkent’i bilgilendirerek, 2 Ocak Pazar Günü saat 13.00’de tekrar baz istasyonlu evin önünde buluşarak protestolarına devam edeceklerini haykırdılar.

sendika.org

 


 


Spread the love