Çevre Mühendisleri Odası: “Krize, İşsizliğe, Yoksulluğa ve Zamlara Karşı 29 Kasım’da Biz de Alanlardayız”

28 Kasım 2008

KRİZE, İŞSİZLİĞE, YOKSULLUĞA VE ZAMLARA KARŞI

29 KASIM’DA BİZ DE ALANLARDAYIZ

 

Krizlerden beslenen ve krizlerle büyüyen kapitalizm uzun zamandır içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmak için yaşam alanlarımıza; suyumuza, havamıza, gıdamıza saldırıyorken bugün yarattığı gerçek olmayan değerlerin faturasını emekçi ve yoksul halkların ödemesini istemektedir. Sermaye grupları ise işten çıkarmalar ile yoğun emek, ucuz maliyet, yüksek kar hevesi ile küresel mali krizi fırsat bilmektedirler.

 

Bu çerçevede, bir kez daha, kapitalist küreselleşmeye, emperyalizme ve AKP hükümetinin ekonomik, ekolojik ve toplumsal anlamda tüm yıkım politikalarına karşı alanlarda olacağız.

 

Yoksulluğa karşı, sosyal dayanışma, toplumsal muhalefetin birlik ve mücadele anlayışının bir parçası olarak, DİSK ve KESK tarafından 29 Kasım 2009 tarihinde, Ankara’da İşsizliğe, Yoksulluğa ve Zamlara Karşı merkezi Emek Barış ve Demokrasi Mitinginde, tüm demokrasi güçleri ile tekrar bir araya geleceğiz.

 

29 Kasım 2008 Cumartesi günü, krizi fırsat bilerek, emeğimize, hak ve özgürlüklerimize, temiz bir çevrede yaşama hakkımıza göz dikenlere DUR diyeceğiz!

 

Ekonomik ve toplumsal anlamda ülkemizin de içinde bulunduğu karanlık ortamda bir arada olmak ve dayanışma ortamlarını artırmak bugün, her zamankinden daha elzemdir.

 

Tüm üyelerimizi, 29 Kasım 2009 Cumartesi günü, saat 13.00’de, Sıhhiye Meydanı’nda TMMOB pankartı altında buluşmaya, dayanışmaya ve göreve davet ediyoruz.

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu