Atölye Poli başlıyor: Mimarlık ve planlama öğrencileriyle eskiz atölyesi

Politeknik’te yeni bir çalışma başlıyor. Mühendislerin, mimarların, plancıların; mühendislik, mimarlık ve planlama öğrencileriyle mesleki deneyimlerini paylaşacağı, mesleki bilgilerin kentle, sanatla, toplumsal yaşamla buluşacağı tartışmaların yapılacağı, birlikte üretmenin zemini, atölyeler dizisi Atölye Poli başlıyor.

Atölye Poli ilk olarak eskiz atölyesiyle öğrencilerle buluşuyor. Mimarlık ve planlama öğrencileriyle yapılacak eskiz atölyesinde kent suçları kapsamında Beyoğlu konu edilecek.

Atölye Poli’nin eskiz atölyesi çağrısı şöyle:

KENTTE SUÇ MAHALİ: BEYOĞLU / Eskiz Atölyesine Çağrı

Yaşadığımız kentte birçok sorunla aynı anda boğuşuyoruz. En başta da kent dokusunun tahribatı; doğal ve tarihi çevreye, kent kimliğine, siluetine karşı işlenen suçlar hem fizik mekanda hem de sosyal yaşantıda geri dönüşü zor sonuçları beraberinde getiriyor.

Kentte suç mahallerine bakmak, sorunlarını ve müşterek çözüm yollarını beraber düşünmek üzere yeni bir atölye serisine başlıyoruz!

İlk buluşma 3 Nisan Pazar günü Mimarlar Odası Karaköy Büyükkent Şubesi’nde olacak

Atölye; çeşitli çizim ve suluboya teknikleri ile kenti görselleştirmeyi, kentte suç mahallerinin kaydını tutmayı ve birlikte üretmeyi hedefliyor..

Atölyede kent mekanları saha gezileriyle eskize pratik bir biçimde aktarılacak, sonrasında hafızanın ve hayallerin desteği ile çizimler oluşturulacaktır. Gözün oran, ölçek ve ritim gibi algılama öğeleri geliştirilmeye çalışılacaktır.

Atölye Poli’nin 2022 Bahar dönemi eskiz atölyesinde saha İstanbul’un çok katmanlı dokusunu yansıtan Beyoğlu olacak. ‘Beyoğlu ve Kent Suçları’ teması etrafında şekillenen ürünler sanal ve gerçek ortamda sergilenecek.

Kentte, algıladığı üç boyutlu mekanları iki boyutlu düzleme aktarmak için istek duyan, birlikte tartışmaya ve üretmeye açık tüm öğrencileri bekliyoruz!

Atölye Poli Ekibi

Katılım Koşulları

  • Üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama ve Endüstriyel Tasarım bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler atölyeye katılabilir.
  • Atölyeye katılım 14 kişi ile sınırlıdır. Katılım için kayıt gereklidir.
  • Son kayıt tarihi 31 Mart 2022’dir.
  • Başvurular değerlendirildikten sonra katılımınızın onaylanması durumunda e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.
  • Atölye tarihleri 03/10/17 Nisan olmak üzere toplamda 3 gündür.
  • Atölyeye katılım ücretsizdir.
  • Atölye sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.
  • Atölyede kullanılacak malzemelerin bir kısmı Politeknik tarafından temin edilecektir.

Atölyeye Kayıt olmak için tıklayınız

politeknik.org.tr