Atanmış rektör Verşan Kök’e ODTÜ Mezuniyet Töreni’nde protesto: “Verşan Kök ODTÜ’ye rektör olamaz”
Spread the love

ODTÜ Mezuniyet Töreni’ne pankartlar yine damga vurdu. Mezuniyette taşıdıkları pankart nedeniyle “cumhurbaşkanına hakaret”ten soruşturma açılan üç ODTÜ’lü gözaltına alındı.

ODTÜ Mezuniyet töreninde biraraya gelen ODTÜ’lüler her sene olduğu gibi bu yılda ülke gündemiyle ilgili, renkli, yaratıcı pankartlarıyla ODTÜ Devrim Stadyumu’nunda yerini aldı. ODTÜ’lülerin pankartları arasında dikkat çeken konular 24 Haziran seçimleri, TRT’nin 24 Haziran’daki taraflı tutumu, artan patates fiyatları, Tayyip Erdoğan’ın seçim vaadi olan “millet kıraathaneleri”, OHAL, hayvan cinayetleri, son süreçte ölen çocuklar, artan çocuk istismarları ve kadın cinayetleriydi.

“Verşan Kök ODTÜ’ye rektör olamaz”

ODTÜ Rektörü Verşan Kök, ödül vermesi üzerine anons edildiğinde stattan alkış ve ıslıklarla protesto edildi. Öğrenciler bu sene rektörlük tarafından ODTÜ Onur Yürüyüşü’nün yasaklanmasını protesto etmek için “Verşan Kök ODTÜ’ye rektör olamaz” yazılı bir pankart ve LGBTİ+ bayrağı açtı. Pankartı ve bayrağı almak için öğrencilere saldıran güvenlik görevlileri, diğer öğrencilerin ve ailelerin öğrencilerle dayanışması sonucu pankartı alamadı. Verşan Kök de, öğrencilerin protestosu sonucunda konuşma yapamadı.

ODTÜ’lülerden çocuk istismarı ve çocuk ölümlerine karşı gökyüzüne siyah balon

Mezun ODTÜ’lüler artan çocuk istismarlarına ve yaşanan çocuk ölümlerine karşı gökyüzüne siyah balon uçurdu.

Mühendislik öğrencileri de pankartlarıyla alandaydı

Yeni mezun mühendisler, mimarlar, şehir plancıları da mezuniyet töreninde renkli pankartlarıyla alanda yerlerini aldı.

 

politeknik.org.tr

 


Spread the love