Artvin’de yine yağış, yine ölüm
Spread the love

Artvin’de iki gündür devam eden yoğun yağış sonrasında pek bazı ilçelerde sel ve heyelan meydana geldi. Borçka’da heyelan nedeniyle yıkılan evde 4 yaşındaki bir çocuk yaşamını yitirdi.

Artvin’de 11 Kasım sabah saatlerinden bu yana devam eden yoğun yağış nedeniyle birçok ilçe yine sular altında kaldı. Yağışla birlikte meydana gelen su baskınları ve heyelanlarda yollar kapandı bazı evler zarar gördü. Borçka’da bir evde toprak kayması sonucu göçük altında kalan 4 yaşındaki Zühre Naz Durmuş ve Kamil Kara yaşamını yitirdi. Rize’de şiddetli yağış nedeniyle Fırtına Deresi taştı.

Yine yağış yine yıkım
Şiddetli yağışlar sonrası oluşan sel ve heyelanlar Artvin’de yine yıkıma neden oldu. 23 Ağustos’ta Doğu Karadeniz’de meydana gelen yağışlar sonrası Hopa’da sokaklar ve caddeler göle dönmüş, Arhavi-Hopa-Fındıklı arasında Karadeniz Sahil Yolu ulaşıma kapanmış ve 8 kişi hayatını kaybetmişti. Yağışlar sonrası meydana gelen sel, bir kez daha doğa talanının ve kentlerdeki plansız yapılaşmanın halkın yaşam güvenliğini nasıl tehlikeye attığını göstermişti.

artvin_4 artvin_3 artvin_2

politeknik.org.tr


Spread the love