Ankara Ulaşım Hakkı Mitingi 27 Mart’ta
Spread the love

Sekreteryasını Halkevleri, Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), KESK Ankara Şubeler Platformu ile birlikte TMMOB İKK’nın da üstlendiği Ankara Ulaşım Hakkı Ortak Mücadele Grubu 27 Mart’ta “Ulaşım Hakkı Mitingi” düzenliyor.

Türkiye’nin toplu ulaşımda en pahalı kenti olan Ankara’da son haftaların gündemi ulaşım ücretleri. Ulaşım hakkını savunan Ankara halkı ile pahalı ulaşım tarifesinde ısrar eden belediye başkanı İ.Melih Gökçek arasındaki mücadele sürerken aralarında TMMOB İKK, Halkevleri, Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), KESK Ankara Şubeler Platformu gibi çeşitli kurumların ve siyasi partilerin bulunduğu Ankara Ulaşım Hakkı Ortak Mücadele Grubu 27 Mart’ta Ankara Kolej Meydanı’nda “Ulaşım Hakkı Mitingi” yapılmasına karar verdi.

Yapılacak mitingle ilgili olarak 24 Mart Çarşamba günü Yüksel Caddesi‘nde bir basın açıklaması düzenlenerek tüm Ankara halkının mitinge katılması için çağrıda bulunuldu. Ulaşım Hakkı Ortak Mücadele Grubu adına TÜDEF Genel Başkanı Ali Çetin yaptığı açıklamada, “Dünyanın en pahalı akaryakıtı Türkiye‘de, Türkiye‘nin en pahalı ulaşımı Ankara‘da, kâr için değil halk için ulaşım, 27 Mart saat 14.00‘de Kolejdeyiz” denildi.

Mitinge birçok siyasi parti ve kurum da destek veriyor.

politeknik.org.tr


Spread the love