Ankara İKK: ‘Silvan’da Mehmet’i Vuranlar Okmeydanı’nda Berkin’i Vuranlardır’
Spread the love

Ankara TMMOB İl Koordinasyon Kurulu (İKK), Diyarbakır Silvan’da 10 yaşındaki Mehmet Ezer`in başından gaz fişeği ile vurulması üzerine bir açıklama yaptı; “Silvan’da Mehmet’i Vuranlar Okmeydanı’nda Berkin’i Vuranlardır”

Açıklama şu şekilde;

Gezi olayları sırasında evinden ekmek almak için ayrılan Berkin Elvan`ı kaybetmemizin üzerinden henüz 15 gün geçmişken benzer bir olayda Diyarbakır Silvan`da gerçekleşti. Silvan`da BDP`nin düzenlediği mitinge yapılan polisin gaz bombalı müdahalesi sonucu 10 yaşındaki Mehmet Ezer başına isabet eden gaz kapsülü nedeniyle ağır yaralandı. Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından bir açıklamada bulunan beyin cerrahı; Mehmet`in  sağ kulağının arkasına gaz kapsülünün isabet etmesi sonucu yarıldığını ve kafatasının mikrop ve hava aldığını ifade etti. Hava ve mikrobun Mehmet‘in beyninde basınç oluşturmasından kaynaklı ameliyata alınamadığını belirtildi.

Bütün gücünü; meşruluğundan değil faşizan uygulamaları ve kolluk güçlerinin halka uyguladığı terörden alanlar bir çocuğumuzun daha canına kastettiler. Aradan geçen 284 güne rağmen Berkin`in katillerinin hala bulunamamış olması yeni ölümlere davetiye çıkarmakla kalmıyor, katillerin aramızda rahatça dolaşabilmesine de olanak tanıyor.

Ülkemizde darbe günlerini aratmayan fişleme, baskı ve katliamların mimarları; en ufak demokrasi ve özgürlük taleplerine dahi, tüm güçleriyle saldırmaya devam ediyor. Hazirandan bu yana yaşadığımız kayıplara sebep olanlar çocuklarımızı dahi düşman görmeyi sürdürüyor.

İnsan hayatının değeri her türlü çıkar ve kaygının üzerindedir. Çocuklarımızın hayatı ise bu değer basamağının en üst noktasındadır. Bunu anlamayan ve kabul etmeyenlerin halkın ihtiyaç, talep ve isteklerini anlamasının ve halk için çalışmasının mümkün olmadığını Kamuoyu ile bir kez daha paylaşıyor Mehmet`e ve ailesine acil şifalar diliyoruz. 

TMMOB ANKARA İL KOORDİNASYON KURULU

politeknik.org.tr


Spread the love