AKP’den savaş sansürü

AKP’nin kirli savaş politikalarını ve ülkenin dört bir yanında toplumsal muhalefete yönelik operasyonlarını kamuoyuna duyuran Sendika.Org’a erişim TİB tarafından engellendi

Son günlerde başlayan ülke içindeki ve dışındaki savaş operasyonlarını, toplumsal muhalefete dönük saldırıları yaptığı haberlerle kamuoyuna duyuran Sendika.Org’a ve bazı haber sitelerine erişim, 25 Temmuz’un ilk saatlerinden itibaren TİB tarafından engellendi. Sendika.Org’un sayfasına girenlerin karşısına şu yazı çıktı:

5651 Sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu internet sitesi (sendika.org) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 25/07/2015 tarih ve 490.05.01.2015.-195461 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

Savaş ve sansür
Sendika.Org dışında birçok medya kuruluşuna da erişim engellendi. ANF, ANHA, DİHA, Rojnews, Yüksek Ova Haber, Özgür Gündem gazetesi internet sitesi, Günlük Gazetesi internet sitesi ve Barzani’ye yakın Rudaw’ın da bulunduğu çok sayıda haber sitesine Türkiye’den ulaşım engellendi.

Sendika.Org’a alternatif olarak Sendika.tv adresinden, DİHA’ya dihanews.com/tr’den, ANF’ye ajansafirat.blogspot.nl adreslerinden ulaşabiliyor.

Kaynak: Politeknik, Sendika.Org