Akademiye Özgürlük Çalıştayı 2 Şubat’ta

Sermayenin üniversitelere yönelik saldırılarına karşı Akademi Susmayacak Platformu, “Akademiye Özgürlük, tartışıyoruz/örgütleniyoruz” başlığıyla bir çalıştay düzenliyor.

 

Akademi Susmayacak Platformu iktidarın, bilim insanlarına ve üniversite öğrencilerine yönelik saldırılarını tartışmak üzere bir çalıştay düzenliyor. Üniversiteleri piyasalaştırmaya ve sermayenin ihtiyaçlarına uyumlu hale getirmeye çalışan AKP iktidarına karşı bilimi halk için kullananlar, halk için bilim diyenler Üniversitede Hak İhlalleri ve Mücadele Arayışları konulu çalıştay düzenliyor. Çalıştay, 2 Şubat 2013 günü 10.00’da İstanbul Tabip Odası’nda gerçekleştirilecek.

 

Bilim insanları ve akademisyenler iktidar tarafından hedef gösteriliyor

Sermayenin HES’lerle suyu, doğayı ve yaşamı ticarileştirmesine, piyasalaştırmasına karşı çıkan ve sahip olduğu bilgiyi halka aktaran akademisyenler AKP iktidarı tarafından hedef gösteriliyor. Birçok üniversite de iktidarın hedef gösterdiği akademisyenlere soruşturma açıyor.

Akademisyenler, AKP iktidarının bilim insanlarına ve üniversitelere yönelik saldırılarına karşı düzenleyecekleri çalıştay için hazırlanıyor.

Çalıştay programı için tıklayınız.


politeknik.org.tr