Abbasağa Forumu Yeni Çalışmalarla Devam Ediyor

İstanbul’da ve yurdun birçok bölgesinde parklarda forumlar düzenlenirken Beşiktaş Abbasağa Parkı forumu yeni çalışmalarla devam ediyor.
Gezi Parkı’nın polis işgaliyle halka kapatılmasının ardından halk direnişe forumlarla devam ediyor. Yurdun birçok noktasında parklarda düzenlenen forumlarda açık tartışmalar yürütülüyor. Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda yaklaşık 20 gündür süren forumda farklı meslek alanlarından oluşturulan çalışma grupları hak mücadelelerinin yeni örneklerini oluşturuyor. 
Halkın ulaşım hakkına yönelik saldırılara karşı Beşiktaş’ta bulunan Kadıköy iskelesi ve Akaretler otobüs durağı için teknik ve hukuki çalışmalar başladı. Mühendis, mimar ve şehir plancıları çalışma grubu, iskele ve durağı teknik yönden ele alırken hukukçular çalışma grubu da iskelenin hukuki boyutuyla ilgili araştırmalara başladı. Mühendis, mimar ve şehir plancıları çalışma grubu ayrıca Beşiktaş için halk panoları tasarlıyor. 
Parklarda yaz okulları başlıyor
Halkevlerinin 6 yıldır mahallelerde yürüttüğü yaz okulları bu yıl Gezi direnişiyle parklara yayılmaya başladı. 
Abbasağa Parkı’ndaki eğitim çalışma grubu da yaz okulu hazırlıklarına başladı. Abbasağa Parkı’nda yapılacak yaz okulu için birçok gönüllünün katıldığı toplantıların ardından Beşiktaş semtinde kayıtlar alınmaya başlandı. 
Halkın mühendisleri Abbasağa Parkı yaz okuluna hazırlanıyor
Yaz okullarında eğlenceli bilim dersleri veren halkın mühendisleri, Abbasağa Parkı yaz okulunda verilecek dersler için gönüllü mühendislerle birlikte hazırlıklarına devam ediyor.
politeknik.org.tr