Abbasağa Forumu Beşiktaş’ın Sorunlarını Konuştu
Spread the love

Abbasağa Forumu’nda; Beşiktaş’taki Kadıköy İskelesi’nin satışı, Başbakanlık ofisi önündeki otobüs durağının kaldırılması ve islekeden gelen yolun otobüslere kapatılması gibi Beşiktaş semtindeki sorunlar ele alındı. 

Abbasağa MMŞP (mühendis, mimar ve şehir plancıları) çalışma grubu, yaklaşık bir aydır Beşiktaş semtinin sorunları üzerine tartışmalar yürütüyor ve çözüm önerileri üretiyor. MMŞP çalışma grubunun önerisiyle Abbasağa Forumu’nda dün (25 Temmuz) Beşiktaş semtinin sorunları ele alındı.

Forumun başında Abbasağa MMŞP grubu yaptığı çalışmaları aktardı. Beşiktaş-Kadıköy vapur seferlerinin yapıldığı islekenin Shangri-La oteline satışı konusunda hazırlanan bilgi edinme dilekçelerinin İBB’ye verildiği ve cevap beklendiği belirtildi. İstanbul için hazırlanan “Kent suçları” haritası anlatıldı. Hazırlanan haritaya “kentsuclari.org” adresinden önümüzdeki günlerde ulaşılabileceği ifade edildi.

Çalışmaların aktarımından sonra söz alanlar, Başbakanlık ofisi önündeki otobüs durağının kaldırılması ve islekeden gelen yolun otobüslere kapatılması gibi Beşiktaş semtindeki sorunlar üzerine konuştu.

Bu sorunlara dair yapılan konuşmaların ardından 1 Ağustos Perşembe günü saat 18.30‘da iskelede eylem yapılması kararlaştırıldı. Eylemde, iskelede bisikletler sürülürken, konu ile ilgili bildiri dağıtılmasına karar verildi.

Kadınlara yönelik saldırılar protesto edildi

Forumda semt sorunlarının yanısıra TRT’de bir gece programında Ömer Tuğrul İnançer’in kadınlara yönelik saldırısı konuşuldu. İnançer’in “hamile kadınların evden çıkmaması” yönündeki açıklamaları eleştirildi. Bu sırada ellerinde pankartlarla bir grup forum alanına girerek Ömer Tuğrul İnançer’in açıklamalarını protesto etti.

politeknik.org.tr

 


Spread the love