8. Kadıköy Tiyatro Festivali 27 Temmuz – 10 Ağustos
Spread the love

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen “8. Kadıköy Tiyatro Festivali” 27 Temmuz’da başlıyor. Kadıköy Belediyesi, Tiyatro Festivali ile Halkı tiyatro gruplarıyla buluşturuyor, sıcak yaz akşamlarında yıldızların altında ‘tiyatro yıldızları’nı izleme imkanı sunuyor. Bu yıl “Renkli dünyalar keşfedin!” sloganıyla gerçekleştirilen festivalde 10 Ağustos tarihine kadar her akşam saat 21:00’ da farklı bir tiyatro grubu ve farklı bir oyun sahne alacak.

Festival kapsamında her akşam sırasıyla; Tuncay Özinel Tiyatrosu’nun “Sil Baştan”,  Seden Kızıltunç Tiyatrosu’nun “Kayıp Koca”, Tiyatrokare’nin “Çelik Manolyalar”, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu’nun “Ayyar Hamza 2010”, Nâzım Oyuncuları’nın “Yaşamak Güzel Şey Be Kardeşim”, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun “İyi Günde Kötü Günde”, İstanbul Yeni Sahne’nin “Uçurtmanın Kuyruğu”, Tiyatro Dialog’un “Evliliğe Gelinceee!”, Kartal Sanat Tiyatrosu’nun “Sınır”, Tiyatro Kedi’nin “Bir Yaz Gecesi Rüyası”, Asuman Dabak Tiyatrosu’ nun “Harika Doğum Günü”, Tiyatro İstanbul’un “Altı Haftada Altı Dans Dersi”, Dostlar Tiyatrosu’nun “Marks’ın Dönüşü”, İstanbul Halk Tiyatrosu’nun “Alevli Günler” ve Sadri Alışık Tiyatrosu’nun “72. Koğuş” oyunları tiyatro severlerle buluşacak.

Tüm oyunlar Selamiçeşme Özgürlük Parkı`ndaki amfi tiyatroda, parasız sahnelenecek. Selamiçeşme Özgürlük Parkı’na Kadıköy’den FB1 ve FB2 hat numaralı, Kadıköy – Fenerbahçe İETT otobüsleriyle gidilebilir.


Spread the love