2. Ankara Kent Sempozyumu Başladı

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen II. Ankara Kent Sempozyumu 16 Ocak 2009 Cuma günü İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Toplantı Salonu’nda başladı.

 
Sempozyumun açılış konuşmasını sırasıyla Sempozyum Sekreteri Mimarlar Odası Ankara Şubesi‘den Ali Hakkan, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı TMMOB Ankara İKK Sekreteri Ramazan Pektaş ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından Şirin Gülcen Eren “Özelleştirmenin Kentsel Plânlamaya Etkileri” ve Emel Akın “Geçmişten Günümüze ve Küreselleşme Sürecinde Başkent Ankara” başlıklı sunumlarını yaptı.

Açılış konuşmaları ve sunumların ardından düzenlenen ve başkanlığını Ramazan Pektaş‘ın yaptığı “Kentlilik Bilinci ve Yerel Demokrasi” konulu panele konuşmacı olarak Can Hamamcı,   Çağataş Keskinok, Erdal Kurttaş ve Ozan Yılmaz katıldı.

TMMOB tarafından başlatılan “Filistin için katliam duruncaya kadar ses ver, dünya duysun İsrail dursun” eylemliliğine salondan destek veren sempozyum katılımcıları üç dakika boyunca Gazze‘de yaşanan vahşeti alkışlarla protesto ettiler.

 

 

Kaynak: emo.org.tr