11 Ekim 09 – Yürüyüş: “3. Köprü Yerine Yaşam Platformu”

 

BU ÇAĞRI HEPİMİZİN

Bizler dünyamızın, ülkemizin, İstanbul’un geleceği olan ormanlarımızı, su havzalarımızı, gözünü para hırsı bürümüş rant canavarlarına yağmalatmamakta kararlı, onurlu İstanbul halkıyız.
Bizler, depremden, selden canımızın kurtarılması Allah’a havale edilmiş olan, bu kentin yoksulları, emekçileriyiz.
Bizler bunca işsizliğe yoksulluğa rağmen on yıllardır çalışarak elde ettiğimiz evlerimizden kapı dışarı edilmek istenen barınma hakkı mağdurlarıyız.
Bizler bu halkın, bu toprakların mimarları, mühendisleri, plancıları, bilim insanlarıyız.
   
VE DUYMAYAN KULAKLAR DUYSUN DİYE BİR KEZ DAHA HAYKIRIYORUZ!
   
3. Köprü projesi doğaya, çevreye ve insanca yaşama karşı işlenecek bir CİNAYETTİR. Bu proje yağmacı, sermayedar ve işbirlikçi AKP projesidir.

BİR ALTERNATİF VAR. O DA GİTMEK Mİ DERSİN!
   
İstanbul halkı ve bu kentin mimarları, mühendisleri, akademisyenleri olarak gerçek bir çözüm için alternatifimiz var. Yapılması gereken sağlıklı ve güvenli toplu ulaşımı tüm alanlarda (demiryolu, denizyolu, karayolu) yaygınlaştırmak ve ucuzlatmak, özel otomobil kullanımını caydırıcı önlemler almaktır.
   
Ama tüm bunları hayata geçirmek için yapılması gereken bir iş daha var ki o da halkın taleplerine kulakları tıkayıp, yağmacıların işbirlikçiliğini yapan AKP Hükümetinin ve onun yerel yöneticilerinin hepimizin yakasından düşmesini sağlamaktır.

BİZ YOLA ÇIKTIK! BU KENTİN GERÇEK SAHİPLERİ OLARAK 11 EKİM’DE BİNLERCE İSTANBUL’LU BEŞİKTAŞ’TAYIZ

GELECEĞİMİZ İÇİN TÜM İSTANBUL HALKINI 11 EKİM PAZAR GÜNÜ SAAT 13.00’DA BEŞİKTAŞ’A ÇAĞIRIYORUZ.